Život je pes páč pes je největší přítel člověka

Listopad 2008

Jiri Zonyga

14. listopadu 2008 v 17:52 Jiří Zonyga
Hotel California

MMia

14. listopadu 2008 v 17:48 Mama Mia!
Slipping trough my fingers

Mama Miaa

14. listopadu 2008 v 17:44 Mama Mia!
Honey, honey

Mama mia song

14. listopadu 2008 v 17:42 Mama Mia!
Money, money, money

Mama mia

14. listopadu 2008 v 17:40 Mama Mia!
mama mia! Great Quality

Zac Efron

14. listopadu 2008 v 17:36 High school musical
Zac Efron

HSM 2 Vanesa

14. listopadu 2008 v 17:33 High school musical
Vanesa - I will be (Troy + Gabriela)

Sharpay

14. listopadu 2008 v 17:27 High school musical
Fabulous (HQ)

High schol musical

14. listopadu 2008 v 17:23 High school musical
Humuhumunukuapua'a

Muzikal ze stredni wow

14. listopadu 2008 v 17:19 High school musical
Whats time is it

Muzikal ze stredni 2

14. listopadu 2008 v 17:14 High school musical
You are the music in me (Sharpay)

muzikal ze stredni

14. listopadu 2008 v 17:11 High school musical
You are the music in me

HSM

14. listopadu 2008 v 17:09 High school musical
Everyday

High school musical

14. listopadu 2008 v 17:07 High school musical
Song Preview

High school musical 2

14. listopadu 2008 v 17:05 High school musical
Gotta go my own way


Kočkovité šelmy

14. listopadu 2008 v 11:37 Referáty

kočkovité šelmy obecně

15.7.2007 17:34 | sabinka | Kočičky
Kmen: Chordata
Třída: Mammalia
Řád: Carnivora
Čeleď: Felidae
Druhy: 38
Kočkovité šelmy představují modelové lovce - mají mrštné, svalnaté tělo, bystré smysli, vysoce vyvinuté zuby a drápy, maskovací zbarvení a rychlé reflexy. Tyto šelmy (gepardi, malé kočky a velké kočky) jsou vskutku nejvíce specializovaná skupina ze všech masožravců. Jsou také neobvyklí tím, že všechny druhy vypadají pozoruhodně podobně - například je udivující, jak malé jsou rozdíly mezi tygry a kočkou domácí. Klasifikace menších druhů kočekje proto problematická; mohou být řazeny společně do rodu Felis nebo děleny do několika rodů. Vyskytují se v celé Eurasii, Africe a na celém americkém kontinentu (kočka domácí žije na celém světě), od alpinských výšek po pouště. Mnohé druhy žijí v lesích. Všechny kromě největších druhů koček jsou vynikající šplhavci a některé výborní plavci. Většina kočkovitých žije samotářsky.
ANATOMIE
Kočkovití mají obkrouhlý obličej a poměrně krátký čenich (ale široce rozvíratelná ústa). Masivní dolní čelist umožňuje zasadit mocné kousnutí a dlouhé špičáky probodnou a uchopí kořisti. Dobře vyvinuté velké trháky (poslední horní třenáky a první dolní stoličky) porcují kosti a přeřezávají šlachy.
Kočkovité šelmy mají měkkou srst, která je často pruhovaná nebo skvrnitá; jejich ocas je osrstěný, velmi ohebný a obvykle dlouhý.
Na předních nohou mají po pěti prstech, na zadních po čtyřech, na každém prstu je zahnutý, většinou úplně do pochvy zatažitelný dráp pro uchopení kořisti. Drápy jsou normálně zatažené do pochev, proto zůstávají ostré. Když je potřeba (např. pro šplhání), vysunou se nebo vyrazí ven mechanismem fungujícím podobně jako kapesní nůž. Holé polštářky na chodidlech jsou obrostlé chlupy, což je významná adaptace pro bezhlučné plížení.
SMYSLY
Všechny kočkovité šelmy mají ostré smysly. Velké, dopředu mířící oči jim umožňují přesné odhadovat vzdálenosti. Zorničky očí se mohou stahovat v ostrém světle do uzoučké štěrbiny nebo do otvoru velikosti vpichu špendlíkem a mohou se také široce rozevřít pro vidění v noci, které je u těchto šelem vynikající.
Uši jsou velké, pohyblivé, trychtýřovitého tvaru a otáčejí se ke zvukům vydávaným kořistí.
Dlouhé, tuhé, velice citlivé hmatové vousy slouží při orientaci a lovu v noci.
Čich je rovněž dobře vyvinutý. Vůně i pachy sexuálního významu jsou analyzovány Jacobsonovým čichovým a chuťovým orgánem na horním patře úst. Sekrety z pachových žláz na tvářích, na čele , pod ocasem a mezi drápy podávají různé informace o věku a pohlaví zvířete.
TECHNIKY LOVU
Některé kočkovité šelmy kořist aktivně vyhledávají, jiné se ukrývají a čekají na kolem procházející oběti. Některé druhy používají kombinace obou metod. V každém případě srst skrýtá těmto šelmám maskování. Například pruhování tygra splývá barevně s prostředím vysokých trav a mnohé druhy žijící v lese jsou skvrnité a napodobují tak efekty slunečního světla procházejícího listovím.
Vzdálenost, ve které začne kočkovitá šelma pronásledovat kořist, je různá podle druhu šelmy. Mohutněji stavěné kočky, jako jsou tygři, dávají přednost metodě plížení ke kořisti a poté překvapivému útoku, gepardi vyvíjejí explozivní rychlost až 110km/h a některé malé kočky, např serval, loví ve vysoké trávě a provádějí nenadálé vysoké výskoky jako ,,čertík ve škatulce", aby překvapily a vyplašily kořist.
Kočkovité šelmy loví všechny živočichy, které mohou chytit a přemoci. Velké kočky se specializují na kořist větší než jsou sami a dokážou odtáhnout nebo odnést mrtvé zvíře někam dál, na bezpečné místo, a tam je pak pozřou. Menší kočky vyhledávájí hlodavce a ptáky a některé se brodí vodními toky a chytají tam ryby.
OCHRANA
V současnosti se ochrana kočkovitých šelem nachází v kritickém stavu. V seznamu ohrožených druhů CITES je uvedena celá tato čeleď a některé druhy jsou ohroženy kroticky. V nebezpečí je i levhart, jeden z velkých přežívajících druhů. Hlavním problémem je lov jednak pro kožešiny (během dvanáctého století došlo k velkému zvýšení poptávky po kožešinách), jednak pro použití různých tělních částí šelem v tradičním lékařství (každý rok se pačují ohromná kvanta kostí tygra do Číny, kde se používají při výrobě vína). K snížení početních stavů vede také ničení životního prostředí, neboť kočkovité šelmy vyžadují velké rozlohy k zajištění dostatečných zdrojů potravy. V několika málo oblastech došlo k obratu vůči trendu poklesu populací; početnost pumy, tygra a kočky divoké se tam po zavedení ochranářských opatření slabě zvýšila.

Celine Dion - ,,My heart will go on"

13. listopadu 2008 v 20:45 Titanic (My heard will go on)

Celine Dion - ,,My heart will go on"

Alvin and the Chipmunks - ,,My heart will go on"

13. listopadu 2008 v 20:38 Titanic (My heard will go on)
Alvin and the Chipmunks - ,,My heart will go on"

Alvin and the Chipmunks - We will rock you

13. listopadu 2008 v 20:21 Alvin and the Chipmunks
Alvin and the Chipmunks - ,,We will rock you"Kosman zakrslý

13. listopadu 2008 v 19:52 Referáty

Kosman zakrsly


Kosman zakrslý
Kosman zakrslý
(Callithrix pygmaea) je nejmenší zástupce čeledi kosmanovitých (Callithrichidae), který obývá tropické lesy západní Brazílie, jihovýchodní Kolumbie, východního Ekvádoru a východního Peru. Je to jeden z nejmenších primátů vůbec a nejmenší opice.

HistorieKosman zakrslý byl objeven německým cestovatelem Baptistem von Spixem v roce 1823 a byl považován za mládě kosmana bělovousého, za samostatný druh byl uznán až o několik desetiletí později. Byl objeven v oblasti horní Amazonky nedeleko míst, kde se stýkají hranice Peru, Brazílie a Kolumbie.

Popis
Kosman zakrslý má hebkou žlutohnědou srst a ocas lemovaný černými kroužky, který je o několik centimetrů větší, než celé tělo. Břicho bývá světlejší. Po většinou mají hustou srst a jeho zbarvení mu velmi pomáhá ve splinutí s prostředím, ve kterém žije. Jeho drápy jsou speciálně přizpůsobeny ke šplhání po
stromech, které je pro tento druh charakteristické. Jeho tělo dorůstá sotva 14-16 cm a jeho delší ocas od 15 do 20 cm. Hmotnost samců nepřesahuje 140 g a hmotnost samic 120 g.

Biologie a chování
Kosmani zakrslí se pro svou drobnou velikost stávají častým terčem dravců a hadů, což utvrzuje i jejich prudká aktivita, ale většinou se snaží pohybovat spíše vyjímečně a když už, tak se střídavým obdobím nehybné strnulosti. Jeho neobvyklou mrštnost dokazuje i fakt, že dokáže doskočit až do vzdálenosti 5 m[1]. Má dobrý sluch, horší zrak, ale skvělý hmat. Většinu svého života tráví na stromech a na zem slézá jen velice zřídka, buď za potravou, nebo s cílem přemístit se na jiný strom. Je aktivní hlavně přes den, v poledne a na večer často odpočívá. Noci tráví ve stromových dutinách a za potravou vyráží nejčastěji odpoledne. Loví nejrůznější hmyz, malé ptáky a jejich vejce, ale nepohrdne ani různými plody. Je to tvor společenský, který žije buď jen v párech, ale častěji v malých skupinkách čítajících 5 až 10 členů, kde je dominantní samice. Bohužel jeho malá velikost a roztomilý vzhled způsobily jeho tvrdé pronásledování lidmi, které kosmany zakrslé vážně ohrožuje.
Samice rodí asi po 120-140 denní březosti nejčastěji dvě, zřídka tři mláďata, která váží 14-27 gramů. Pečuje o ně samec a samici je předává pouze z důvodu krmení. Dospívají až ve svých 24 měsících. V zajetí se může kosman zakrslý dožít i 11 let.Kdo se směje na posled ten má dlouhý vedení